Şehidimizi Uğurladık

30 Nisan 2010 Cuma | Haberler | |

Hakkari'de terör örgütü tarafından açılan ateş sonucu şehit olan Samsunlu Selman Özay'ı, 10 binler son yolculuğuna uğurladı.

Şehidimizi UğurladıkHakkari'de terör örgütü tarafından açılan ateş sonucu şehit olan Samsunlu Selman Özay'ı, 10 binler son yolculuğuna uğurladı. İlkadım ilçesinin Adalet Mahallesi'nde ikametinden alınan şehit Özay'ın cenazesi, Büyük Cami'ne yaklaşık 5 kilometre mesafeden vatandaşların korteji eşliğinde getirildi. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı cenaze törenine katılanlar tek tek arandı. Öğle namazının ardından Büyük Cami önünde tören düzenlendi. Konuşma yapan Jandarma Binbaşı Vural yıldırım, "Selman Özay, her karışı kutsal ecdattın kanı ile kazanılan ve bizlere emanet edilen aziz vatanın bölünmez bütünlüğüne, birlik ve beraberliğine kast edilmek için çalışan teröristlere karşı yürütülen mücadelede, kanını al bayrağımız nakşetmiştir. Bir evladımızı kaybetmenin acısı içerisindeyiz. Yıllardır bölücülük olmak üze terörün her türlüsü ile olağanüstü mücadele vermekteyiz. Bu uğurda her yıl yüzlerce masum insan kaybedilmektedir" dedi.
İl Müftüsü Osman Şahin'in helallik almasının ardından Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Garnizon Komutanı Tümgeneral Ömer Bayraklı, şehidin babası Rahim, ağabeyi Abdülkerim, kardeşi Ahmet Özay, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, askeri erkan ve binlerce vatandaşın katılımıyla cenaze namazı kılındı. Askerler tarafından omuzlarda taşınan naaş, top arabasına konuldu. Atatürk Bulvarı üzerinde askeri tören kıtasının ve bandosunun eşliğinde top arabasında taşınan şehidin naaşını, binlerce vatandaş ellerinde Türk bayrakları ile takip etti ve teröre lanet yağdırdı. Baba Rahim Özay, "Bu vatanı kimse bölemeyecek" şeklinde seslenirken, şehidin naaşı daha sonra cenaze aracına konuldu. Ağabey Abdülkerim, "Kardeşimi silahsızken vurdular" diyerek kardeşinin arkasından ağıt yaktı. Vatandaşlar şehidi mezarlığa kadar yürüyerek götürmek istemesi üzerine, vatandaşlarla polis arasında itişme yaşandı. Vatandaşların cenaze aracının önünü kesmesi üzerine şehit, Kıranköy Şehitliği'ne defnedilmek üzere hareket edildi. Yol boyunca vatandaşlar terörü lanetledi.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım