Samsun, Anadolu'nun Kuzeye Açılan Kapısı

07 Şubat 2012 Salı | Haberler | |

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun'un Karadeniz'in en büyük şehri olduğunu açıklayarak, 'Samsun, geçmişten geleceğe Anadolu'nun kuzeye açılan kapısıdır' dedi

Samsun, Anadolu'nun Kuzeye Açılan Kapısı

   Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, Samsun'un yakın gelecekte Karadeniz kıyısı ve çanağındaki ülkelerin buluşma merkezi haline geleceğini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, "Samsun, gelişmiş ulaşım alt yapısı, 10 milyon ton yükleme, boşaltma kapasiteli üç limanı, serbest bölgesi, lojistik köyü, beş adet organize sanayi bölgesi ve geçmişten bugüne gelen ticaret geleneği ile bölgenin dünyaya açılan kapısıdır. Bu önemli avantajlarıyla Samsun, ülkemizin stratejik önemini arttıran illerin başında gelmektedir" diye konuştu.
   Samsun'un Devlet Planlama Teşkilatı ile işbirliği yaparak 'İl Gelişim Strateji Planını' uygulamaya başladığına da işaret eden Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, kalkınma hamlesinde öncü bir kent olmak için yoğun gayretle çalıştıklarını vurguladı. Samsunda uluslararası spor karşılaşmalarının yapılabileceği 7 bin 500 kişilik Spor Salonu'nun yanı sıra toplam 16 bin metrekarelik alana Fuar ve Sergi Salonları ile birlikte 4 bin metrekarelik Kongre Merkezi inşaatının da yapıldığını belirten Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, şöyle devam etti: "Vizyonumuz, Türkiye'nin Karadeniz kıyısındaki ülkeler, Avrupa Birliği ve Türk Cumhuriyetleri ile olan ilişkilerinde önemli bir rol oynayan üretim, ticaret ve hizmet merkezi şeklindedir. İl gelişme planı doğrultusunda temel gelişme ve kalkınma alanlarımız, tarım ve tarıma dayalı sanayi, uzman işgücü iştiham eden sanayi ve uluslararası ticaret ve ihtisaslaşmış hizmetler olarak belirlenmiştir. Samsun, geçmişten aldığı enerji ve birikimleriyle bugün en doğru en reel değerlerle anlayıp kavramakta ve sahip olduklarına yeni imkanlar da ekleyerek yakın ve uzun geleceği bu birikmelere göre kurgulamaktadır. Ulu Önder'in Milli Mücadele'yi başlattığı ve kurtuluşun ilk adımlarını attığı şehir olma gurur ve sorumluluğuyla ülkemizin kalkınma hamlelerinde öncü bir kent olma görev ve heyecanını yaşamakta ve bu yolda yoğun bir gayretle çalışmaktayız."

Samsun, Anadolu'nun Kuzeye Açılan Kapısı
Samsun, Anadolu'nun Kuzeye Açılan Kapısı
Samsun, Anadolu'nun Kuzeye Açılan Kapısı
Samsun, Anadolu'nun Kuzeye Açılan Kapısı

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım