Yılmaz: 'tüm İlçeleri Eşit Seviyede Önemsiyorum'

29 Aralık 2011 Perşembe | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun'un bir bütün olarak gelişmesi ve zenginleşmesinin çok daha önemli olduğunu söyledi.

Yılmaz: 'tüm İlçeleri Eşit Seviyede Önemsiyorum'

   Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, özellikle son yıllarda Atakum ilçesinde konutlaşma yönünde ve buna bağlı olarak sosyal-kültürel-ekonomik anlamda hızlı bir büyüme ve değişim yaşandığını belirterek, “Elbette bu çok sevindirici ve umut verici. Kentimin bir ilçesinin bu hızlı değişimi gurur verici. Ancak buradaki bu değişim ve değerlenmenin kentin diğer ilçelerini de tetiklemesi gerekir. Ben bu kentin yöneticisi olarak tüm diğer ilçelerimizin de Samsun'un gelişen ve büyüyen dinamik yapısından daha fazla yararlanması gerektiğini düşünüyor ve gelecek planlarını buna göre oluşturuyorum” diye konuştu.
Tüm Samsun'da şu an büyük bir değişim ve dönüşüm hamlesinin yaşandığını ifade eden Yılmaz, “Bu dinamik süreç Taflan'dan Tekkeköy'e kadar hissediliyor. Ancak bu süreçten tüm ilçelerin yararlanması ve bazı ilçelerimizin geri kalmaması için buralara yönelik projeler üretmek gerekiyor. Örneğin bir girişimci bizden konut üretmek için arsa talebinde bulunduğunda bu girişimciyi nispeten daha yavaş gelişen ilçelerimize yönlendirerek bu ilçelere ivme kazandırmamız gerekiyor. Benim için kentimin bir bütün olarak gelişmesi ve zenginleşmesi çok daha önemli” şeklinde konuştu.

Yılmaz: 'tüm İlçeleri Eşit Seviyede Önemsiyorum'

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım