Raylı Sistem İyi Yolda

23 Aralık 2011 Cuma | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, günde 60 bin yolcu taşıma kapasitesine kadar tırmanan Hafif Raylı Sistemle ilgili olarak, 'Bu ivmeyi sadece 1 yıl içerisinde yakaladık' dedi.

Raylı Sistem İyi Yolda

   Samsun'da gerçekleştirilen en büyük projelerden olan Hafif Raylı Sistem'in 1 yıl içerisinde hedeflenen yolcu kapasitesine ulaştığını hatta geçtiğini belirten Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, 150 kişinin çalıştığı ve yoğun günlerde 60 bin yolcu kapasitesine kadar ulaşan tarihi projenin bugün geldiği aşamadan memnun olduklarını dile getirerek, "Bir kentin en önemli gelişmişlik kriterleri o kentin alt yapı, ulaşım ve katı atık problemleri karşısında geliştirdiği çözüm yollarıdır. Dünyada gelişmiş ve modern bir kent olarak kabul edilmenin ön koşullarından birisi de toplu taşımanın lastik tekerlekli taşıtlardan daha çok raylı sistem ile sağlanmasıdır. Bu tüm dünyada kabul edilen bir kriterdir ve ulaşım alt yapısının elverdiği ölçüde buna göre şekillendirilmesi kaçınılmaz bir gerekliliktir" diye konuştu.
   Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, taşınan yolcu sayısının artmasıyla mevcut trenlerin zaman zaman ihtiyaca cevap veremediğini sözlerine ekledi.

Raylı Sistem İyi Yolda
Raylı Sistem İyi Yolda
Raylı Sistem İyi Yolda
Raylı Sistem İyi Yolda
Raylı Sistem İyi Yolda

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım