Raylı Sistem İhalesi 2012'de Yapılacak

02 Aralık 2011 Cuma | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Raylı Sistem güzergahının uzatılması ile ilgili 2012 içerisinde ihale yapılacağını söyledi.

Raylı Sistem İhalesi 2012'de Yapılacak

   Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Raylı Sistem güzergahının Taflan ve Çarşamba Havaalanı hattının yapımı ile ilgili sivil toplum örgütlerine çağrıda bulunduklarını açıkladı.
Gazi caddesi üzerinde bulunan Çizgi Mobilya Mağazasında işadamları, vatandaşlar ve esnaflarla biraraya gelen Başkan Yılmaz, Raylı Sistem güzergahının uzatılması ile ilgili bu yıl içerisinde ihale yapılacağını dile getirdi.

   Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeki Murzioğlu, Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, Samsunspor Başkanı Kazım Yılmaz, Vergi Dairesi Başkanı Şuayip Sevgi, Ulusoy Un Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Ulusoy, KASİAD Başkanı Abdurrahman Hacıkerimoğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Turan Çakır, Çınarlık Belediye Başkanı Nihat Soğuk ve çok sayıda işadamı ile mobilya mağazasında biraraya gelen Yılmaz, şehirde sürdürülen proje ve yatırımlarla ilgili açıklamalar yaptı.

   İşyeri sahibi Mustafa Büyükkiraz'ın daveti üzerine Çizgi Mobilya Mağazasında sabah kahvaltısına katılan Yusuf Ziya Yılmaz, "Samsun'da turizm alt yapısının güçlendirilmesine yönelik çalışmalar ve projeler sürüyor. Şehrimizde iki ayrı otelin yapımı gerçekleşecek. Bununla birlikte Güral Grubu da bir ay içerisinde otel yatırımına başlayacak. Yaklaşık 24 ay içerisinde beş yıldızlı oteller bitecek. Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Tekel binalarında sürdürülen çalışmalar ise Temmuz ayı gibi sonuçlandırılacak. Buraya ayrıca 580 araçlık bir otoparkda yapılıyor. Bunun yanı sıra Raylı Sistem güzergahının Taflan ve Çarşamba Havaalanı tarafına uzatılması konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda güzergahla ilgili olarak sivil toplum örgütlerine çağrıda bulunduk. Sivil toplum örgütleri ile yapacağımız istişareler sonucunda güzergahla ilgili çalışmamızda 2-3 ay içerisinde bitecek. Güzergahla ilgili 2012 yılı içerisinde ihale yapıp yatırımı başlatacağız" dedi.

Raylı Sistem İhalesi 2012'de Yapılacak
Raylı Sistem İhalesi 2012'de Yapılacak
Raylı Sistem İhalesi 2012'de Yapılacak
Raylı Sistem İhalesi 2012'de Yapılacak

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım