Cumhuriyet'in Kuruluşunun 88.yıldönümü Kutlamaları

31 Ekim 2011 Pazartesi | Haberler | |

Samsun'da, Cumhuriyetin kuruluşunun 88. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

Cumhuriyet'in Kuruluşunun 88.yıldönümü Kutlamaları

   Anıt önündeki törene Vali Hüseyin Aksoy, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Göktan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, CHP Samsun Milletvekilleri İhsan Kalkavan ve Haluk Koç, OMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Bulut, İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, mülki ve askeri erkan, siyasi parti il başkanları, yargı kuruluşları, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
   Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasının akabinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Vali Hüseyin Aksoy, anıt şeref defterini imzaladı. Deftere yazdığı yazıyı okuyan Vali Aksoy, "Bugün, aziz milletimizin yokluklar ve imkansızlar içersinde çağdaş bir cumhuriyet var etmeye çalıştığı bir gündür. Bu var oluş gücünü temelinde barındırdığı ortak tarih ve kader birliğinden milletimizin bağımsızlığı olan inancından ve çalışma azminden almıştır. Cumhuriyetin bizleri ulaştırdığı düzey, gelecek için hepimize ayrı bir heyecan ve ümit vermekte, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmekte milletçe bağımsız yaşama azmimize güç katmaktadır. Cumhuriyet ile yönünü belirleyen ve muhasır medeniyetler seviyesini aşma hedefini gerçekleştirmek için 88. yıldır büyük çaba gösteren Türkiye yoluna kararlılıkla devam etmektedir. Bu kararlılık ülkemizin bugün dünyada sözü geçen saygı duyan bir ülke olmasıyla kendini göstermektedir" dedi. Anıt şeref defterinin okunmasından sonra anıt önündeki tören sona erdi.

KUTLAMALAR İPTAL
   Öte yandan, Samsun Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Başbakanlığın 28 Ekim 2011 Cuma günü 28098 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2011/19 No'lu Genelgesi'ne istinaden; 23 Ekim 2011 tarihinde Van ili ve çevresinde meydana gelen deprem nedeniyle ilimizde kutlanacak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri, sadece çelenk koyma ve tebrikleri kabul törenleri şeklinde icra edilecek olup; tören geçişi, resepsiyon gibi diğer kutlama faaliyetleri yapılmayacaktır" denildi.

Cumhuriyet'in Kuruluşunun 88.yıldönümü Kutlamaları
Cumhuriyet'in Kuruluşunun 88.yıldönümü Kutlamaları

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım