Samsun-novorossısk Kardeşliği

22 Temmuz 2011 Cuma | Haberler | |

Samsun ile Rusya'nın Novorossisk kenti arasındaki kardeş şehir ilişkisi nedeniyle Samsun'a gelen Novorossisk Belediye Başkanı Vladamir Sinyagovsky ve beraberindeki heyet, işadamları ile biraraya geldi.

Samsun-novorossısk Kardeşliği

Novorossisk Belediye Başkanı Vladamir Sinyagovsky ile birlikte Batı Park'ta kardeşlik fidanı diken Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyük Samsun Otel'de Samsunlu işadamları ile yapılan toplantıya da konuk belediye başkanı ile birlikte katıldı. İki şehir arasındaki ekonomiyi ve dostluğu pekiştirmek amacıyla yapılan toplantıda Novorossisk Belediye Başkanı Vladamir Sinyagovsky, Novorossisk'e yapılacak her türlü yatırımda Samsunlu işadamlarına yardımcı olacaklarını söyledi.
Toplantıya Novorossisk heyetinin yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır ve işadamları katıldı. Toplantının ardından Başkan Yılmaz, Novorossisk heyetine kenti gezdirirken, Batı Park'ta yeni yapılan Kardeş Şehirler Platformu'na plaket çakılıp, çınar fidanı dikildi. Başkan Yılmaz, "İki şehir arasında çok güzel dostluklar kurduk. Bu projemiz, soğuk savaş dönemlerinde öcü gibi anlatılan karşı sahiller ile buralar arasındaki insanların aralarına girmiş olan mesafeyi kaldırmak için yapılan bir projedir" dedi.

Samsun-novorossısk Kardeşliği
Samsun-novorossısk Kardeşliği
Samsun-novorossısk Kardeşliği

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım