Başkan Yılmaz'dan Hizmet Gezisi

09 Ağustos 2010 Pazartesi | Haberler | |

Büyükşehir Belediye Başkanı çift katlı otobüsle düzenlediği Hizmet Gezisinde şehrin muhtelif yerlerinde devam eden projeler hakkında AK Parti Tekkeköy İlçe Teşkilatı ve muhtarlara bilgiler verdi.

Başkan Yılmaz'dan Hizmet GezisiBüyükşehir Belediye Başkanı çift katlı otobüsle düzenlediği Hizmet Gezisinde şehrin muhtelif yerlerinde devam eden projeler hakkında AK Parti Tekkeköy İlçe Teşkilatı ve muhtarlara bilgiler verdi. Başkan Yılmaz, Tekkeköy'ün Samsun'un bir parçası olduğunu belirterek, “Tekkeköy İlçesi'nin Atakum, İlkadım ve Canik İlçesi gibi modern bir kent haline getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tekkeköy'ü geliştirmek için çok büyük mesafeler kat ettik. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tekkeköy'ü köy görünümünden kurtarıp geliştirmek için elimizden ne geliyorsa yapmaya kararlıyız” dedi. Raylı Sistem Projesinin aralıksız olarak devam ettiğinin altını çizen Başkan Yılmaz,” Raylı Sistem Projesinin 10 Ekim 2010 tarihine yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu büyük proje Samsun'un en önemli projelerinden biridir. Raylı Sistem Projesi faaliyete geçtikten sonra şehirde ulaşım yönünden büyük bir rahatlık olacaktır. Raylı Sistemi 5 yıl içinde Belediye Evleri, Tekkeköy İlçesi ve Oto Gar'a kadar uzatmak istiyoruz. Bunun içinde şimdiden çalışmalarımıza başladık. Raylı Sistem Projesi Samsun'un yüz akı projelerinden biridir. Bu projeyi 2 ay içinde tamamlayacağız ve Samsunlunun hizmetine sokacağız” diye konuştu. Şehrin merkezinde bulunan Sebze ve Meyve Hali, Balık Hali, Borsa Sitesi ve Kamyon Garajı'nı yıkarak Yeşilkent yöresine taşıdıklarının ifade eden Yılmaz,” Sebze ve Meyve Hali, Balık Hali ve Borsa Sitesi'ni modern bir şekilde yaparak hizmete sokarak şehrin önünü açtık. Borsa Sitesi ve Kamyon Garajı'nın olduğu yere çok güzel bir Park ile Karadeniz'in en modern Balık Pazarını hizmete soktuk. Bunları yaparken çok uykusuz gecelerimiz oldu. Ancak yıllayarak bunları başarmasını bildik” şeklinde konuştu. Kendilerinin göreve gelmeden önce Samsun'un deniz ile irtibatının kesildiğini kaydeden Yılmaz şunları söyledi: “Sahil Yolu'nu yeniden düzenleyerek Samsunlulara kazandırdık. Daha önceleri eski fuar alanının önünde sahil kanalizasyon atıkları yüzünden çok kötü kokuyordu. Buraları yeniden düzenleyerek Samsunlu vatandaşlarımızın gönül rahatlığı içinde geçirdiği bir sahil haline getirdik. Samsun'un hiçbir yerinde denize kanalizasyon artık akmıyor. Bu söylediğim işleri yapmak için çok zor günler geçirdik. Bundan sonra da çalışmalarımıza devam edeceğiz. Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan'ın dediği gibi 'Durmak Yok Yola Devam' diyerek Samsun'u daha da geliştireceğiz”
Başkan Yılmaz, Hizmet Gezisinde sırasıyla Bandırma Müze Gemisi, Sahil Yolu, Tütün İskelesi, Batı Park rekreasyon çalışmaları ile Raylı Sistem'in Bakım ve Onarımı'nın yapıldığı istasyonu gezdirdi. AK Parti Tekkeköy İlçe Başkanı Aydın Karmil, partililer ve muhtarlar Hizmet gezisinin kendileri açısından çok faydalı geçtiğini ifade etti.

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım